15 ettevõtlikku naist, kelle inspireerivad saavutused näitavad naiste võimekust ärimaailmas

Siiski tellitakse Tartust näiteks karastusjoogid ja värsked puuviljad, mis peavad alati olemas olema.

Väike kiirlaen. “Mõnikord esitatakse absurdseid nõudmisi. Inkassokeskus refinantseerimine.

Suvepealinna esimese Mullfesti mõte tekkis kolme ärksa.

. Hästi ostetakse ka friikartuleid ja hamburgereid. Toitlustuskohta külastavad põhiliselt sama maja – polikliiniku ja haigla ning Jõgeva vallavalitsuse – töötajad, samuti koolilapsed, kes vahetundide ajal või pärast tunde saiakesi ostmas käivad. Ettevõtlikud Jõgeva naised Lilian Post ja Sirje Mandre kaotasid küll töökoha, kuid ei jäänud pikalt koju istuma. Naiste sõnul lähevad hästi müügiks supid-praed, mida valmistatakse iga päev kahte erinevat nimetust. Lihtne laen reisilaen. Kohvikust saab ka puuvilju ning karastusjooke. “Ega kahekesi olles rohkem jõuagi,” selgitas Lilian. SMS laen kuidas teha nii et inimene seda ei saa kas saab panna tagatiseks ka oma vara kui laenu võtta. Siis tekkis aga võimalus üle aasta suletud olnud kohviku taasavamiseks ning teda tutvustati ka Lilianiga, kellele mõte samuti meeldis. Näiteks sellel aja, kui me kohvikut avasime, oli nõue, et köögis peab kindlasti olema kaks kraanikaussi, käte ja nõude pesemiseks eraldi. Kuu aega hiljem leiti aga, et aitab ühest kraanikausist küll,” rääkis Lilian Post. 15 ettevõtlikku naist, kelle inspireerivad saavutused näitavad naiste võimekust ärimaailmas. Seal pakuti naisele ka ümberõppevõimalust kondiitriks, kuid selles ta oma tulevikuperspektiivi ei näinud, sest on terve elu pidanud kaubandustöötaja ametit.

I N F O L E H T -

. Praegu on tal hea meel, et ta koju istuma ei jäänud, vaid tööhõiveametisse pöördus. Lilian valmistab toidud ning Sirje teenindab kliente. 15 ettevõtlikku naist, kelle inspireerivad saavutused näitavad naiste võimekust ärimaailmas. Ettevõtluse alustamiseks taotlesid naised tööturutoetust, mille nad ka said. Ettevõtjad ostavad toitude valmistamiseks vajaliku peamiselt Jõgeva toidupoodidest, näiteks Säästumarketist.

Kaks ettevõtlikku naist avasid tööturutoetuse abil Jõgeval.

. Väikese kohviku puhul on naiste sõnul see isegi soodsam kui kaubaladudest tellida, sest neile vajalikud kaubakogused ei ole suured. “Suurt kasumit kohvikupidamine ei anna ja seda me ei taotlegi. Mõnikord peetakse söögikohas ka sünnipäevi või toitlustatakse rahvast näiteks seminaride ajal. Pool rahast ehk sisuliselt ühe inimese toetussumma kulus ainuüksi sisustuse muretsemiseks.Toitlustuskoht avas uksed mais, kuid sisustama hakati seda juba märtsis. Sirje oli töötu umbes aasta.

Teemalehed - DELFI

. Kuigi kohvikule on reklaami tehtud väga vähe, käivad seal ka lähedal elavad inimesed, sest ülejäänud toitlustuskohad asuvad kesklinnas. Naised said kasutada ruumid, kus kohvik varemgi asunud, need olid aga tühjad ja vajasid korrastamist.Lilian Posti sõnul võttis palju aega ruumide vastavusse viimine tervisekaitsenõuetega, samuti dokumentide kordaajamine. Tähtis on aga see, et saame hakkama ning töökoht on olemas,” rääkis Sirje Mandre. Ettetellimisel valmistatakse soolaseid ja magusaid torte või suupisteid, samuti mitmesuguseid toite diabeetikutele. Nii nad koos äriplaani koostasidki, vormistasid end füüsilisest isikust ettevõtjateks ning avasid kohviku.Kohvikus nad kahekesi ongi. Loomulikult me need ka muretsesime, muidu ei oleks saanud toitlustada. Nad võtsid end tööhõiveametis töötuna arvele, läbisid ettevõtluskoolituse ning koostasid äriplaani kohviku avamiseks polikliiniku hoones. Samuti käiakse vaikses, kenasti sisustatud õdusas kohas ka lihtsalt kohvi joomas ja saiakesi söömas

Märkused