Autoliising vs autolaen – kumb on mõistlikum? Loe siit autoliisingu kohta lähemalt

Kui ostad auto laenuga välja, on auto turuväärtuse langemise risk puhtalt sinu kanda, ent liisingu korral on auto turuväärtuse risk liisija kanda.Laenumaksete lõppemise korral olete auto omanik. Viktoria Krusenvald Financer.com Eesti toimetaja. Autoliising vs autolaen – kumb on mõistlikum? Loe siit autoliisingu kohta lähemalt. Alljärgnevalt on toodud mõned kõige olulisemad erinevused, mis aitavad kaaluda, kumb on mõistlikum valik sinu jaoks.Liisingu korral ei ole sina sõiduki omanik – sa oled auto kasutaja, kuid sõiduki omanikuks jääb liisiv ettevõte. See tähendab, et liisingulepinguga oled sa võrdlemisi vaba, laenulepinguga oled aga tugevamalt seotud.Auto turuväärtus langeb alates hetkest, mil hakkad autot kasutama. Kui oled aga auto ostnud laenuga, on vaja tõenäoliselt auto maha müüa ning tasuda laenu jääk. Pärast perioodi lõppu tavaliselt vahetatakse auto uue vastu. Ja seda näiteks uue auto sissemakseks kasutada. Kaip mes galime padėti jūsų finansams?. Liisinguperioodi lõppedes on aga teil valik – kas osta auto täielikult välja või valida uus sõiduk. Samuti on võimalik ka lepingut pikendada – näiteks väikelaenuga. On võimalik, et liisides maksab auto lõppkokkuvõttes rohkem kui lihtsalt laenu võttes.

TEEMA: AUTOLIISING VS AUTOLAEN -

.

Arusaadavalt on liisinguandjal päris palju erinõudmisi, sealhulgas võib olla sätestatud läbisõidupiirang, kindlasti tuleb sõlmida kaskokindlustusleping jne. Kui oled uue auto otsingutel ning soovid oma perele soetada pisut uuema auto, siis on reaalne, et oled mõtisklemas, kas tasuks auto osta laenuga või sõiduk hoopis liisida. 250 000 eur laen 15 min kiirlaen. Samuti on võimalus leida oma autole ostja.

Autoliising vs autolaen - kumb on mõistlikum? -

.

Auto finantseerimine - Swedbank

. Liisinguperioodi jooksul on samuti üldiselt võimalik sõidukit vahetada.Liising jaguneb veel omakorda kaheks: kasutusrent ja kapitalirent. Hoian finantsteemadel kätt pulsil ning jagan oma teadmisi ka sinuga, et sa saaksid saavutada parema rahalise olukorra ja teha parimaid otsuseid. Autoliising vs autolaen – kumb on mõistlikum? Loe siit autoliisingu kohta lähemalt. Kui sõiduauto turuväätus on liisinguperioodi lõpus selle jääkväärtusest suurem, on sul võimalik teenida vahesumma endale. Laenu puhul pead sa katma laenu jäägi laenu tagatisvaraga.Liisinguperioodi lõpus/jooksul on võimalik auto tagastada liisinguandjale. Ehk kasutusrendi lõppemisel on sul võimalik kasutada eelisostuõigust ja auto ise välja osta või tagastada auto liisingufirmale.

Märkused