Kas pangas on enam mõtet raha hoiustada? Riik võtab tulumaksuga jälle oma osa

Selle jaoks võivad olla paremad hoiu-laenuühistud.Financer.com hoiuste võrdlustabelis võid samuti märgata mitmeid hoiu-laenuühistuid. See, kas tasub seda otsust vastu võtta või mitte, jääb sinu otsustada.

Pangahoiuse avamine välismaa pangas – miks ja kuidas?

. Kui sellest väikesest osast haugata veel üks tükk, siis ei jää alles praktiliselt midagi.Mis on veel keerulisem, on palgatulu pealt makstava tulumaksu roll selle osas. Tuludeklaratsiooni esitamise ABC: kõik, mida pead teadma. Hiljutine seadusemuudatus ajas tagajalgele kõik inimesed, kes on seni pangas raha hoiustanud: seoses uuest aastast kehtima hakkavate tulumaksuseaduse muudatustega tuleb tasuda tulumaksu hoiustele makstavalt intressilt. Pikaajalise laenu maksegraafiku näidis. Kas pangas on enam mõtet raha hoiustada? Riik võtab tulumaksuga jälle oma osa.

Pangas pole mõtet raha hoida – aga sularahagi tahetakse.

.

Üks on kindel – tulumaksust ei pääse mitte kuidagi. Hoius on finantsvara ning seetõttu oli vaid aja küsimus, millal maksustatakse hoiuste intresse.

Suurpank teeb puust ja punaseks: kus hoida säästetud raha.

. Viktoria Krusenvald Financer.com Eesti toimetaja. Tegemist on kõige lihtsama investeerimisviisiga, mille puhul saad raha suunata teiste inimeste laenudesse. Seda kõike inimeste hoiuste intressituludelt.Mis muudab olukorra aga eriti keeruliseks, on asjaolu, et see muudatus mõjutab ka neid hoiuselepinguid, mis on juba varasemalt sõlmitud. Kujuta ette stsenaariumi: saad palka, sellelt on maha arvestatud tulumaks ehk sisuliselt oled saanud tulu, millelt oled tasunud tulumaksu. Laen kodu ehitamiseks. Hoiused on endiselt pankades Tagatisfondiga tagatud, mis tähendab, et su raha on turvaliselt. Hoian finantsteemadel kätt pulsil ning jagan oma teadmisi ka sinuga, et sa saaksid saavutada parema rahalise olukorra ja teha parimaid otsuseid. Seejärel paned oma tulu hoiusele, kuid üllatus-üllatus: maksad tulumaksu ka sellelt tulult, mis oled seal teeninud. Kuna nüüd on ka tulumaksu tasumisega mõlemad hoiustamisvõimalused võrdväärsed, siis võib hoiu-laenuühistu tunduda sedavõrd paremana.Teine valik passiivseks tuluteenimiseks on alustada investeerimist ühisrahastusse. Kas pangas on enam mõtet raha hoiustada? Riik võtab tulumaksuga jälle oma osa

Märkused