Kui Sa kurjustad endaga mõttes, et jätsid jõuluostud viimasele hetkele, siis kohe saad teada, miks see tegelikult hea mõte võib olla.

Nyyd jaavad lapsed magama ja mina moblaga nende korval netis. Muidugi ma mäletan, et eks ma ikka tüütasin täiskasvanuid, aga siis nad panid mind midagi tegema, tavaliselt mingit tööd ja ma õppisin üsna ruttu ära, et neid ei tasu tüüdata. Ja veel maad valjaspool lasvuhoone kaevata ja peenrad teha. Kodus söödi, siis viisin mõlemad lapsed trenni, teine teise linna otsa. Laps tuleb kaasa ja asjatab kõrval. Misasja sa seal teed üldse. Nt olen see kevad vaid ühe akna suutnud ära pesta, ülejäänud tuletavad seda tööd kogu aeg meelde, kui pilk peale jääb… Pesumasin töötab iga päev. Sõime õhtusöögi, nõudepesumasinat meil pole, peseb see kes viitisb, üldjuhul mina, mees või vanemad lapsed. Lillepeenrad ka oleks vaja juba rohida. Iga päev oleks nii palju asju, mida peaks tegema, aga ei jõua midagi tehtud 🙁 Oleks vaja aiamaa korda teha, seemneid maha panna, kasvuhoone korrastada, muru riisuda, koeraga jalutamas käia, koristada, lastega tegeleda, süüa teha, trenni teha jne. Aiatööd teed siis, kui lapsed kõrval mänguvad. Ja täpselt nii ongi, et kogu aeg kaalud, mida teha ja mille arvelt ja vahel kui tite kõrval väsimusest magama jääd, siis kurjustad hiljem endaga, et oli seda nüüd vaja. Toorest paljalt ei taha aga segatuna küll.Üksvahe kui rohkem trenni tegin siis sõin iga päev toorest porgandit. Vahepeal kaevasin veidi aiamaad ka ja panin seemnekartulid maha koos lastega. Ma lugesin kuidagi vildakalt, aga ma nagu sain aru, et tahaks teha seda ja toda, aga tegelikult teed ainult lõunauinakut ja trenni. Kui on ilus ilm, siis kiirelt peesitama, kui lapsed magavad. Koeraga jalutama ei jõudnud aga õues olite küll perega. Sööks või kartuli asemel kui oleks tegijaid. mingit sipelga passimist ei ole, liivakastis pean ka temaga ise tegelema, sest muidu ta lihtsalt tuleb sealt ära.

Kaal ja rasedus -

. Mina nt ei tee üldse trenni, kui vajalikud asjad on tegemata. ise saavad ka riidest lahti ja pissile, ise toovad ja viivad oma nöud. Olen kodune ja kasutan seda aega peaasjalikult koos lapsega mängimiseks ja oma eelnevast kiirest elust puhkamiseks. Trenni teed õhtul, kui mees kodus. Muru niidab mees ja peenart teeb ka mees. On täiesti võimalik olla majaomanik nii, et sul pole ühtegi peenart, kartulimaad ega kasvuhoonet. Mis ma edasi teen, seda ma veel praegu ei tea. Kui viitsin, pühin pärast ka mõne põranda. Kui laps ärkas, käisime haiglas mammat vaatamas, tagasiteel poest läbi ja võtsin lapsed kooli juurest peale. Et pole ju vaja kõike koguaeg teha. Ok, siis tilime tuppa, tegin syya, soime, koristasin laua jne. Siis läks laps lõunat magama, mina viisin jälle pesu välja, võtsin lamamistoolil päikest ja lugesin raamatut. seda nimekirja-soovitust olen korduvalt möelnud, et peaks nii tegema. Tee täna natuke, homme natuke ja tasapisi jõuad oma eesmärgile lähemale. Mul oli see jama ka siin pea nadal, et lapsed olid haigd ja oues ei saanud kaia. Loomulikult kaob see pärast jälle ära. Ühekordsed tegevused eraldi, korduvad eraldi. ju siis imetamine aitab nii palju. Kui lapsed magavad lõuna ajal, siis saaksin neid kõiki asju teha, aga ei jõua ju kõike ja siis on veel uni ka, magaks hea meelega lastega lõuna ajal. Sinu loetelus on muidugi palju rohkem neid tegevusi, mis ei lase end suurt edasi lükata kahjuks. Kui õhtul lapsed magama pandud, võtad koera ja jalutad ning on su trenn kah tehtud. Sai pikk virisemis lugu, sain välja kirjutada, mida tunnen. Aeg lahebki nii, niisama ma eriti ei istu, kui siis vaid moni aeg arvuti taga. köik tehakse ära kriuh-kräuh ja keegi ei vingu. Laen ilma maksehäire kontrollita. Nb ja muidugi kõige kurja juur on kaua magamine. Üksikemad, väikelaste emad, vanurid ja haiged, need on ise laisad ja lollid, jalaga perse neile. Oleks mul oma maja, siis lugemise ja heegeldamise asemel kaevaks ma peenraid ja teeks muid toimetusi. nädalaks juurde võtta on päris palju, arvestades seda, et põhilised kilod hakkavad alles raseduse teisel poolel lisanduma. Kui teen laste magamise ajal trenni, siis teisi asju teha ei jõua, sest nad ärkavad selleks ajaks juba üles. Meie elame korteris ja igasugune aiaga majandamine oleks mulle selgelt ülejõu käiv koormus praegu. et ma saaks seal kõrval lugeda või heegeldada, või, hoidku jumal, päikest võtta, sellist asja mul ei ole. nyyd, mil järsku palju aiatöid on ja neid juba väga edasi ei lykka, siis nyyd olengi teinud nii, et arvuti taha ei istugi enne, kui alles öhtul. ma olen kuulnud, et osadel on sellised isetoimetavad lapsed, minul ei ole kahjuks kumbki, Please wait.

Untitled Document []

. Olen veel see idioot ka, kes triigib. Laste uneaeg on sinu püha aeg, kus pigem loe, surfa netis, joo kohvi vms. Siis on nagu endal loetelu silme ees ja saad valida ka tuju järgi.. Teadlikult karastan närvi segaduse suhtes. Kasvuhoone jai pooleli, sinna on vaja vedada hobusesonnikut vel ja turvas ka peale ja siia see koik mullaga segada. Kuidas ma ennast küll jagama peaksin, et ei oleks selliseid mõtteid pidevalt. Soovitavalt mitte kodus, kus kõik segavad. Elu tuleb võtta positiivselt, tunne rõõmu väikestest asjadest ja saavutustest. Lillepeenarde rohimise ajal saad päikest, lastele annad väiksed kastekannud kätte ning ämbritäie vett. Praegu läks mees lastega ratastega sõitma, mina joon kohvi ja vaatan telekat ning olen netis ka. Siis tahaks jumet peale saada, võiks ju päevitada laste magamise ajal, aga jälle, siis ei jõua muud teha. Üks soovitus, mida ise vahepeal olen kasutanud: teen nimekirja tegemist vajavatest asjadest, tavaliselt tuleb see päris pikk. Pean iga päev tegema valikuid, mida ma täna teen. Kui sa aga väidad, et sa päevad läbi joonistad lastega koos või ehitad torne, no see on ju siis täiesti sinu valik. Kiidan muidugi kõiki neid virkasid-krapsusid perenaisi siin, kelle käes kõik tööd-tegemised lausa lendavad. puusa ümbermõõt on veidi suurem ja veel ei lähe vanad püksid eest kinni. Kindlasti ei nimetaks mina sind hädavareseks.

et koer ei kasvaks kurjaks -

. Söögi teed siis kui lapsed magavad, see natuke lihtsam. Tunniga olid peenrad tehtud ja pesu kuiv, läksime tuppa, sõime, panin uue laari pesu. vesi ja tursed on ka kehast kadunud. Samuti muru niidan nii, et lapsed on õues. Kui saab seljariided eest ära, peab hakkama uuesti voodiriietega otsast peale. Nii paljude lastega ongi ainuõige asi oma käike ja tegemisi planeerida nii, et võimalikult vähese ajakuluga saaks teha võimalikult palju. Mees laekus mingi aeg tagasi, olles ise lapsed trennist ära toonud. Kui tegutsen sellel ajal aiamaal, millal ma siis trenni teen, õhtul ka nagu ei tahaks teha, siis juba väsinud jne. Süüa teeme mehega kordamööda. Ja sellised mõtted mu peas siis liiguvadki iga päev. Las nad sel ajal kastavad midagi. Toatoimetused kui lapsed toas asjatavad. Mootorratta kiirlaen. Panen selle nähtavale kohale. Aga küll see kõik maha läeb, ei viitsi põdeda!No kui sa enne rasedust kleenuke olid, siis on normaalne, kui palju juurde tuleb. Tunnen, et nõuan endalt liiga palju, mees ütleb, et ise tekitan endale probleeme. Mis trenni sa enam teed kui aiamaa kaevatud ja kasvuhoone korras. Mind ka tegemata tööd kohutavalt häirivad. kadedusega mötlen neile kodustele vöi poolekohaga tööl käivatele emadele, kel lapsed lasteaias. Krt ega mees iga päev ka tööl pole, kaevaku ise aiamaa ära või anna õhtul peale tööd talle labidas kätte. Kui Sa kurjustad endaga mõttes, et jätsid jõuluostud viimasele hetkele, siis kohe saad teada, miks see tegelikult hea mõte võib olla. Süüa teed siis, kui lapsed toas mängivad. Paari aasta pärast on lapsed suuremad ja siis jõuad rohkem. Ja päevitamiseks on minu arust eestis küll veel külm, päevitada saab aiatöid tehes muidu suurepäraselt, vanarahvas ju nii jumekaks saigi. Mina tegin viimati lapsele liivakasti. rasva ja vett kogub aga rase organism just rinnaga toitmise ajaks.

See tõstis küll organismis vere hulka. Mind võtab küll võhmale lastega pidev sehkendamine. Lihtsalt kadusid kilod mis kole ja kuhu ei teagi. Tegin hommikusoogi, katsin laua, parast koristasin laua, noud masinasse. terve päev rahu ja vabadust!! ja lisaks olen kade neile, kes nagu siin eespoolgi: on täis energiat, köik toimingud lausa lendavad käes ja oskavad omi päevi öigesti planeerida. Tegelt ma pole oma pikkusega veel ülekaalulinegi aga ma olen alati selline kleenuke olnud ja muide kleenukesed võtavadki rohkem juurde, see on ka raamatus kirjas. Ise koju, hakkasin õhtusööki tegema, ahjaa, enne tõin veel pesu ka ära, sest kartsin, et sadama hakkab. Praegu, kui ilmad on ilusad, naudime elu. Miinuseks on see, et külaliste ees on piinlik. Nii suurtel lastel ei ole vaja iga minut järgi joosta, liivakastis kooke patsutada jne. Jah, läksid ka muridena sinna kui ikka liivakastis ja veega möllatud. Tomatid ja kurgid kasvavad nii et mühiseb. Õues pidi kogu aeg silm peal olema ja tal järgi jooksma. Iga päev käivad koeraga jalutamas need, kes korteris elavad või kel aega üleliia. Ma saan aru, et oma juurikas on hea ja kasulik aga kui ikka seepärast lapsed hoidmata vms siis pole ju mõtet. Kartuli kasvatamine on igaühe enda valik. Kaisime oes, koeraga jalutama ei joudnud, sest oli vaja kasvuhoones mulla kamakad peenemaks labidaga taguda, kaevata ja umbrohu juurikaid ara vaja votta. Mul küll kahjuks vanem laps enam päevaund ei maga, nii et ainus aeg päris omaette olla on õhtul, kui nad mõlemad magavad. aga ikkagi mind väga häirib, et ma ei saa yhtegi toimetust rahus algusest löpuni teha. pidevalt on kellelgi midagi vaja, tihti tullakse \”abistama\” ja lisaks päevareziim, mis mu toimingud ära hakib. [/tsitaat] sellepärast, et aiatöö on lahe hobi! Please wait. Ei raatsi nagu magada, ainuke aeg, kui midagi rahus teha saaksin. Mina sain samal ajal õues edasi tegutseda ja lapsed magasid värskes õhus. suurem laps on ka, aga see jookseb oma eakaaslastega ringi või sõidab rattaga, ega see malda tite kõrval passida. Kui eraldi ja just roosipõõsast ei pane sinna siis kahjud minimaalsed aga lastel tegevust nii et tapab

Märkused