Kuidas koguda raha oma kodu ostmiseks?

Oma kodu on suurim ost, mille sa tõenäoliselt elu jooksul teed. Sama oluline on ka igakuisete kulutuste vähendamine. Korraga on raske suurt summat kõrvale panna, kui aga alustada väikestest summadest, siis tekib meeldiv harjumus ja oskus iganädalase väljaminekuga arvestada. Mini krediti geko krediit. Lisaks saad hoiusele raha kanda otse arvelduskontolt või sõlmida otsekorralduse ning nii koguneb iga kuu hoiusele pisut raha. Kodu ostmise jaoks on mitmeid erinevaid võimalusi ning eelistus oleneb sellest, kuivõrd soovid riskida. Lugege lisaks: Alati on mõistlik koostada eelarve finantskohustuste täitmiseks ja ebavajalike kulutuste vältimiseks. Mänguline raha kogumise viis tõestab, et finantstagavara loomine ei pruugi olla koormav kohustus, vaid tore ja kasulik harjumus. Sellisel säästurežiimil elamine tundub küll karm, kuid mõeldes uudse säästliku eluviisi eesmärgile, saad motivatsiooni jätkamiseks. Loo lihtne Exceli tabel, kuhu märgid kõik sissetulekud ja väljaminekud. Loo eelarve, alusta säästlikku eluviisi, kärbi kulutusi ning otsi võimalusi lisa teenimiseks ja saad osta oma kodu varem, kui seda arvatagi lootsid. Katrin Laks soovitab plaanide täitmiseks teha endale kõigepealt selgeks oma rahaasjade tervikpilt. Selle jaoks on kõige mõistlikum avada kogumishoius, mis võimaldab teha vabalt sissemakseid ja väljamakseid. Tema sõnutsi on hea keskenduda pikaajalistele soovidele ja arvestada olukorraga, kui inimene ise või keegi tema perekonnast peaks haigestuma või tekib mõni ootamatu väljaminek. Lisaks pangahoiustele on võimalik raha hoiustada hoiu-laenuühistutes. Kui aga ise raha kogumishoiusele kandmine tundub liiga tülikas, siis võib kasutada Digikassat. Tuleb vaid maksta pangakaardiga – muud polegi vaja teha.  Lugege lisaks:  Getter Orusalu vabakutseline ajakirjanik. Kui oled eelarvega sotid sirgeks saanud pead mõtlema raha hoiustamisele.

Kuidas koguda raha oma kodu ostmiseks. Säästmismündi teine külg on investeerimine. Nii ei kuluta sa ülemäära palju ning hoiad rahal silma peal. nädalal ehk juuli keskpaigas. Säästmine ei ole aga ainus viis, kuidas saada kokku soovitud rahasumma. Motivatsiooni plaanidest kinni pidada annab ka eesmärgi meeldetuletamine. „Võtke aega ja vaadake üle oma viimase poole aasta konto väljavõte: millele olete kulutanud ja kas on kohti, kust saaks kokku hoida,” soovitab Laks.

Kuidas oma lapsele raha koguda? - RahaTasku

. Eelarvet luues pea silmas eesmärki – raha koguda – ning loo eelarve nii, et seal jääks iga kuu ruumi raha kõrvale panemiseks. Vaata kriitiliselt üle kõik jooksvad kulutused: krediitkaardid, erinevate teenuste tellimused ja muu selline. Ühisrahastusega kaasneb küll ka risk, kuna laenusumma tagasi saamist ei saa garanteerida ning laenud võivad „hapuks“ minna, kuid julge hundi rind on rasvane ning väike risk võib olla just see, mis aitab osta oma unistuste kodu. Tänapäeval on võimalik mugavalt raha investeerida erinevatel ühisrahastusplatvormidel nagu Mintos või Omaraha ning selliste platvormide kaudu on võimalik samuti pisut lisa teenida, isegi kui sul ei ole investeerimiskogemust.

Meelerahufond, mis see on ja kuidas koguda? - RahaFoorum

. Kõrgema riskiga kaasneb ka kõrgem tulu, madalama riskiga on tulud väikesed. Ehital liising vene laenud Eesti keeles. „Kogumise teeb kergemaks selge eesmärk, olgu selleks majanduslik sõltumatus, rahatagavara, kauaoodatud reis või ost, remont või uus auto,” ütleb Laks. Veendu, et sul jääksid alles üksnes hädavajalikud kulutused. Eelarve aitab jälgida igakuiseid kulutusi ning vältida plaaniväliseid tarbetuid väljaminekuid, nagu osturalli aegsed ebavajalikud vidinad, mis võivad muidu pilku püüda.

Kuidas oma lastele raha koguda? - RahaTasku

. Jaotades raha erinevate meetodite vahel saad olla pisut rahulikum, kuna isegi riski realiseerudes ei ole sa kaotanud kogu raha. Kuigi võib tunduda, et mitme tuhande euro kogumine on liiga kõrge eesmärk, siis ei aita muu kui kohene tegutsemine. Kui oled kirja pannud kõik fikseeritud igakuised väljaminekud nagu üür, transpordikulud ja muu selline, määra kindlaks nö päevaraha ehk summa, mille võid päevas kulutada toidule ja muule vajalikule. Ideaalis tasuks paigutada oma raha mitmesse erinevasse kohta – näiteks hoiustada raha nii pangas, hoiu-laenuühistus kui ka investeerida mõnel ühisrahastusplatvormil. Kogumist on võimalik kohandada vastavalt võimalustele. Soovitame panna endale näiteks igaks esmaspäevaks meeldetuletus raha ülekandmise kohta kogumiskontole. Selleks, et kogumine mugavamaks muuta, on võimalik sõlmida püsikorralduse leping, mille alusel kantakse määratud summa kindla sagedusega arvelduskontolt kogumishoiusele. See on summa, mis võimaldab end jõulukuul kindlamalt tunda

Märkused