Kuidas rääkida palgast töövestlusel?

Palgavestluseid võib olla kahte liiki: olukord, mille puhul alustab seda teemat tööandja, kes pakub koheselt teatud summat ning teisel puhul alustab teemat töösoovija.

Foorum |

. Järelikult oled midagi olulist väljendamata jätnud.

Üks kõige olulisemaid asjaolusid on ausaks jäämine. Nii on võimalik töövestluse käigus välja tuua võrdluspunkt ning selgitada, miks sa arvad, et sul oleks õiglane saada soovitud palka.

Kuidas rääkida palgast töövestlusel? -

. Kuna iga töökoha puhul on esimesed paar kuud sisseelamiseks, on arusaadav, kui tööandja ei soovi kohe peale tööle asumist maksta kõrgemat palka. Credit24 – Laenusumma kuni 4 000 €. Kõik algab aga sellest, kui tead täpselt oma väärtust. Olulistest elu muutvatest teemadest rääkimine muudab inimese haavatavaks. Lükkan pidevalt edasi teemasid, mis vajavad väljendamist. Jäädes ausaks ja objektiivseks ning väideldes konkreetsete faktidega on reaalne, et palgavestlus kulgeb positiivselt ning sinu kasuks. Kui sa teed seda koos alandliku südamega, siis sa alistud tundmatule. Enne konkreetselt palganumbri küsimist tasukski uurida erinevate lisaboonuste kohta. Kui sa oled selle aja jooksul aga suutnud tõestada oma väärtust, on sobilik asuda palgaläbirääkimistesse. Paindlikkus ja kompromissialdis suhtumine on väga olulised. Seetõttu tasuks arvestada, et esimese poole aasta jooksul on reaalne saada pisut madalamat tasu. Nende muutmine võib endaga kaasa tuua uskumatu kerguse! Mõni vestlus lahtub ajaga ning ei vajagi väljendamist. See on hirmutav, sest sa kunagi ei tea, kuidas teine inimene reageerib. Tegele sellega, mida sa kardad. Töövestlused võivad olla juba niisamagi väga närvesöövad, ent kõige hirmuäratavam on hetk, mil tööandja küsib tööotsijalt, milline on palgasoov. Samas saad aga niiviisi kehtestada miinimumpiiri, millest allapoole sa ei ole nõus minema. Alistumise peamine koostisosa on usaldus. Üldjuhul ei taha keegi tundmatuga vastamisi olla. Töövestlusel ei tasu kunagi ilustada oma oskuseid ega „rääkida end suuremaks“. Kui su ego on alandlik, siis su süda on avatud. Kuigi esimene tee on kahtlemata turvaline, on sellel ka üks miinus. Kui tööandja peaks küsima ka varasema palganumbri kohta, ei tasuks selle kohta valetada – jutud levivad kiiresti ning miski ei hävita su mainet kiiremini kui palganumbri kohta valetamine.

Kuidas töövestlusel palgast rääkida? - Juhtimine - Majandus

. Palganumbrist rääkimist ei tasu karta – pigem tasuks karta sellest mitte rääkimist ning oma soovide enda teada jätmist. Lühiajaline laen peab olema tasutud hiljemalt odavad smslaenud.. Teise versiooni puhul näitab see tööandjale, et tegemist on inimesega, kes teab oma väärtust, on enesekindel ning ei karda väljakutseid. Kuidas rääkida palgast töövestlusel. Palgast rääkides tuleks pakkuda pigem teatud palgavahemik, mitte kindel number – nii on pisut „mänguruumi“ ning ka võimalus läbirääkimisteks, seega on suurem tõenäosus jõuda kompromissini. Samas ei tasuks jätta ka väga närvilist ja ootusrikast muljet – isegi, kui sul on tasuda vaja kiiremas korras kiirlaen või väikelaen, ei tohi jätta vestlusel sellist muljet ning rääkida sellest teemast ratsionaalselt. Tööandja austab kindlasti rohkem enesekindlat ja ausat kandidaati, kui seda, kes ei julge oma soovi väljendada. Palganumber ei ole seejuures ainus oluline asjaolu – paljude töökohtade puhul on veel boonuseid nagu tulemustasud, hüvitised, boonused, soodustused ja muu selline.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 282 - Alkeemia

. Viimane versioon nõuab tublit annust julgust. Millised kiirlaenu firmad ei küsi kontoväljavõtet. Kui su ego on sõjavalmis, siis su süda on suletud. Tähtsad teemad muudavad meie elusid. Asudes ise asja kallale välditakse ka pikka kandideerimisprotsessi, mis võib teinekord koosneda mitmest intervjuust või isegi proovipäevast – kui teha palganumber kohe selgeks, väldivad mõlemad pooled asjatut ajaraiskamist. See on ego alandlikkuse õppetund. See võib olla tõeline kullalaegas, kust avastada tugevaid uskumusi ning mustreid, mis sind juba ammu ei teeni. Kes tasa sõuab, see kaugele jõuab – võid oma unistuste palganumbrini jõuda isegi siis, kui töövestluse käigus ei ole jutt kohe nii kõrgest numbrist. Seetõttu tuleks enne teha kodutööd ning selgitada välja, palju makstakse teistes ettevõtetes sarnaste tööülesannete täitmise eest. Isegi siis, kui näen ja teadvustan, et mu piire tallatakse juba jultunult

Märkused