Laenama peaks võimalikult vähe ja ka laenuperiood tuleks hoida võimalikult lühike

Telefoni teel konsultatsioon on tasuta numbritel  ja . Mõnedel juhtudel on võimalik võõrkeha eemaldada endoskoobi ja mõnede lihtsamate instrumentide abil. Õnnetuse korral helista Loomade Kiirabi numbril  või  ja püüa võimalikult rahulikult ning täpselt seletada mis juhtus ja milline on hetkeseis. Koertel puudub võime higistada ja nad saavad ennast jahutada ainult ventileerimise teel. Loomad võivad vajada erakorralist abi väga erinevate probleemidega. Rasketel juhtudel tuleb looma tuua kliinikusse jälgimise, tilguti ja hapniku maski alla. Üldiselt kehtib reegel – mida aborigeensem tõug või segavereline, siis sünnitus kulgeb kergemini. Loomade Kiirabi Kliinik asub Linnu tee ja Mustamäe tee ristmikust üle tee Tallmaci kõrval. Võõrkeha allaneelamine – kui keegi on oma silmaga näinud, et loom mingi vidina alla neelab või mõni ese on kadunud, siis tuleb seda üldjuhul röntgeni ja endoskoobiga otsima hakata. Palume kindlasti enne kohalesõitmist ette helistada. Kui pikk on episood, kas ta reageerib nimele – on kontaktne, kas krampides osalevad kõik jäsemed ja pea või ainult osa. Suur osa vajab aga operatsiooni. Valvearst annab seepeale täpsed juhised kuidas loomaga ümber käia, mida saate ise ära teha ja kuidas teda võimalikult ohutult transportida. Konsulteeri kindlasti valvearstiga igasuguse tegevuse suhtes enne kui midagi ette võtad! Mürgituse esmased tunnused on reeglina oksendamine, kõhulahtisus, värinad ja ka krambid. Kesklinna poolt tulles tuleb keerata paremale enne Linnu teed Alexela tankla juurest.

Looma võib ka välispidiselt jaheda veega kasta ja sedasi väliselt maha jahutada. Samuti ei tohi koera jätta kinniste akendega autosse.

Mihkel Nestor: laenajale peale maksmine ei lahenda Euroopa.

. Raske sünnitus – Kui loom sünnitab ja on raskustes, siis võib loomaarsti abi osutuda hädavajalikuks. Hiljem saab arst juba määrata vajaliku ravi peale võimalike põhjuste tuvastamist. Kuumal suveilmal ei tohi jätta looma õue ketti või kinni kohta kust ta ei saa varjuda. Vaja on teha vahet epilepsial, võimalikel südameriketel, mürgitustel ja infektsioonidel. Kui loomal jääb hing kinni on aega loetud sekundid ja minutid, kuivõrd näiteks luumurru võib paigaldada ka järgmisel-ülejärgmisel päeval. Kõige vajalikum ongi looma jälgimine ja ütluste andmise loomaarstile. Paljuski selle järgi saab ka alustada põhjuste jälile jõudmist. Kuumarabanduse kahtluse korral tuleb looma paigutada jahedasse ruumi või varju, tagada talle vabad hingamisteed ja anda talle võimalikult palju vedelikku. Võimalik mürgitus – aeg on esmatähtis. Üldjuhul sünnitab loom paremini ja kiiremini kui teda selle tegevuse juures võimalikult vähe segada. Kiire reageerimise korral võib looma oksele ajada ja seejärel proovida takistada soolestikust võimaliku mürgi edasist imendumist. Alati peab olema saadaval suures koguses puhast vett. Mõned näited: – kui loom kukub kõrgelt alla, jääb auto alla või saab teiselt loomalt hammustada, tuleb reeglina tulla kiiresti. Esimese krambihoo ajal ei saa omanik eriti midagi peale looma jälgimise ette võtta.

Õiguskantsler: turvakodus viibimise aeg peaks olema.

. Võõrkehaks võib olla ka mõni suurem kondikild. Kodune sünnitusabi andmine vajab üldjuhul väga suuri teadmisi ja seetõttu tuleb enne igasugust abistamist loomaarstiga nõu pidada. Auto pantimine halva krediidi ajalooga kõik laenud. Ebaseaduslikult kasutatud raha intress. Kui loom ise sünnitamisega kuidagi hakkama ei saa, tuleb sünnitust kas ravimitega stimuleerida või teha kliinikus keisrilõige. NB! Halvasti või valesti paigaldatud lahas on hullem kui üldse mitte mingi fikseerimine. Laenama peaks võimalikult vähe ja ka laenuperiood tuleks hoida võimalikult lühike. Kuumarabandus – ennetus on alati tõhusam kui ravi. Kui aga jahe ja hapnikurikas õhk lõppeb, muutub olukord kiiresti eluohtlikuks. Teadvuse kadu, krabid, kollaps – esmatähtis on jälgida hingamist, näoilmet ja koera käitumist. Kas on mõtet laenu võtta väike laenud

Märkused