Läti SMS laen põhja Tallinna laenu ühistu

Andis nõu vihjata, et kõige kallim laen on hoopis Bigbanki oma, ning kindlasti kiita oma kliente, kes on reeglina noored ja kalkuleerivad inimesed. Kui Riigikogu liige Taavi Rõivas hakkas avalikult sms-laene siunama, kavandas SMS Laen vastulööki. Inbank võlakirjade emissioon – Inbank emiteerib 5000 kuni 7000 võlakirja. Halli värvi seinad on pilte täis – mõni Navitrolla, tütre tehtud foto papagoist Floridas, fotomeenutus suusareisist Šveitsi.Laua kõrval kõrgub postament, millel kükitab pronksist ronk. Buumi ajal tahtis iga eestlane olla “kvaliteetinimene”, kas või kiirlaenu abil. Raha pahises nagu Niagara joast.Allikas hakkas ringi sõitma Hummeriga. Toimik on tüse, kümnekonna köite jagu. Aerofoto Veneetsia südalinnast ripub ka Sosaare kabinetis. Muuhulgas arutati, et nende kasuks võiks esineda endine rahandusminister Mart Opmann, aga ka muud tuntud tegelased.Praegu püüab laenukontor oma mainet muuta. Kui ta joonistab, siis on mehel inspiratsioonipuhang. Võru endine linnapea Tõnu Jõgi võtab poolteist miljonit krooni laenu. Madala intressiga laen. Kohtunik ­Vambola Olli loodab avaistungi pidada veel tänavu, ent millal asi kord lahenduseni jõuab, on võimatu prognoosida. Kolis kortermajast villasse Leppneemes, mis maksab üle kümne miljoni. Halbade laenudega tegelemiseks vajas Allikas aga inkassofirmat. Kuid on ka teistsuguseid kirju. “Aga mis me tegeleme asjadega, mis on möödas, tegeleme nendega, mis on ees!”SMS Laenu haisev ülevõtminePangakrahhi järel jäi Sosaare pärusmaaks ettevõtluse põhjakiht: raskustes firmad, pankrotiasjad, võlgade väljanõudmine. Ta usub, et on jamast lahti saanud. Politsei üks juhte Kersti Jundas toonitas Postimehes: “Nii Sosaar kui tema kaitsja esitasid taotluse lõpetada kriminaalasi seoses aegumisega, mitte kuriteo koosseisu puudumise tõttu.”Praegu ütleb Sosaar, et tal on pangast vaid soojad mälestused. Kuid järsku ilmuvad lagedale paberid, et Jõgi on võlgu.“Ma ei pea end praegu veel võitjaks,” nendib ekslinnapea.Võru maakohtus ootab nüüd Sosaart süüdistus kelmuses ja rahapesus. Kohus käskis Sosaare kampavõtmise tühistada ning algse olukorra taastada. Arge pool aga kaebas, et Jaškulis mõisteti Lätis süüdi krediitkaartide võltsimises  ja kui kohus ei peata tema osanikuks olekut, peab firma tegevuse lõpetama. Edgars Jaškulis kurtis: “Nii kui avalduse politseisse sisse andsin, tungiti mulle samal õhtul kallale ja klobiti läbi. Äripartner Jüri Luik ostab selle eest ilutulestikuvärki ja müüb edasi Aare Sosaare firmale.Müügi eest raha Jõgi ei saa. Naudi imelist sügist soodsalt. Säästa raha kontserdipiletitelt, soodsama kütteseadme paigaldamiselt ning transpordikuludelt.. Jõgi sõnul hüvitas Sosaar talle kahju ja ostis ära osaluse ilutulestikufirmas.

Põhja laenu ja hoiuühistu; omalaen e -

.

Tema teine auto oli sportlik Corvette. Kuid tema taskupank pidas vastu vaid mõned aastad. Ma tahaks väga uskuda, et see oli lihtsalt halb kokkusattumus.”Ekspressi käsutuses olevad paberid näitavad, et asi ei jäänud niisama. Kaup on aga kadunud ja Jõgi teatab politseile, et suurem kogus pürotehnikat on välja petetud. Alles siis, kui prokuratuur arestib Sosaare kodu, hakkavad asjad liikuma. Tagatiseta väikelaenud ilma sissetulekuta.

SMS Laenu salapärane peremees -

. Ka Ekspress avaldas kord loo, kuidas sellised kunded mõnitavad firmat stiilis “minge persse! ma tulen ja tapan teid kõiki maha”.

Tallinna Hoiu-laenuühistu -

..

Läti SMS laen – Laenud Eestis

. Kui kirjutab numbreid, siis teeb tööd. Juttu niisama üles ei tähenda.Ekspressiga suheldes tõuseb Sosaar aegajalt püsti, näitab tahvlil skeeme ja peab edasi-tagasi kõndides loengut nagu professor. Ta jätab endast võitmatu mulje. Läti SMS laen põhja Tallinna laenu ühistu. “Kui Silva ütleb, et ära nii tee, siis Aare ei tee,” ütleb üks tuttav.Kohtumistel olla Sosaarel tavaliselt paber ees ja pliiats pihus

Märkused