Mida pikem on teekond tööle, seda vähem produktiivne sa oled

Pigem oli minu lapsepõlveteemaks õuesport, mida tänapäeval näeb kahjuks aina vähem. Enne jalgrattaspordini jõudmist käisin algklassides vaid pool aastat kergejõustikus. Päris tihti ei oska sportlased puhata, aga ilma taastumiseta pole arengut. Jalgrattavõistlustele aga jõudsin alles põhikooli lõpus, kui vanemad võtsid mind kaasa Estonian Cupile ning seal sõitsin esimesed poolmaratonid. Seega leiangi vahel selle motivatsiooni täiel puudumisel endale muud tegevust, sest lõpmatuseni ei saa ennast sundida tegema midagi, mida sa ei taha – tekib vastumeelsus.

SPORTLASELT HARRASTAJALE: Janelle Uibokand: motivatsiooni.

. Nimelt kuulusid Kevadspartakiaadil kavasse veel keegel, curling, trepijooks, ergomeetrite kolmevõistlus, laskmine, male ja kabe..

Jooksin sõpradega ringi ja mängisin, mis oligi spordi eest. Põllumajandus laenud lihtne laen. Lisaks inimeste liikumapanemisele võistlusnädalal toimusid paljudes ettevõtetes ka eelnevad ettevalmistavad treeningud, et alade jaoks ikka võistlusvalmis olla. Kusjuures öeldakse, et kõige pikem teekond on tugitoolist ukseni! Kuigi distsipliin ja plaanist kinnipidamise oskus on sportlase puhul oluline, on veelgi olulisem kuulata oma keha. Puhkenädalal tuleb treeningkordi vähem ning ka võistlusperiood määrab nende hulka. Eriti harrastajate puhul peaks tooma välja selle, et pisut vähem on parem kui pisut liiga palju. Süsteemsemaks läksid treeningud treeneri käe all gümnaasiumiastmes ja saavutussport arenes välja ülikoolis. Mida pikem on teekond tööle, seda vähem produktiivne sa oled. Uskumatult tugev ja samas südamlik inimene, kellel jagub aega ka kõige väiksemate eest hoolitsemiseks!Spordis aga pean eeskujudeks tugevaid naisi just jalgrattaspordist. Kõik üritused toimusid peale tööpäeva ning andsid töötajatele võimaluse valida endale sobivaimad alad ning panna ennast proovile. Minu vastutusalaks oli käesoleval aasta Kevadspartakiaadi noolemäng. Igapäevaselt tuleb aga motivatsiooni leida just iseenesest ja soovist areneda!Minu esimeseks treeneriks oli Harald Osjamets ning nüüd peale pikki aastaid olen leidnud pisut toetust oma koduklubi treenerilt Jörgen Mattilt.

Kangelase teekond: otsija arhetüüp püüdleb parema elu.

. Aastaid vastutasin täielikult oma treeningute eest ise ning nüüd on hea aeg-ajalt kellegagi arutada, kui endal mõtted otsa saavad. ning on näidanud oma sitkust ja tugevat võitlusvaimu, et sellisel raskel spordialal läbi lüüa

Märkused