Nad ütlevad, et meie kogemused määratlevad meid ja et me oleme kõigi meie kogemuste summa.

Ja mõnikord paar pingutab ja plaanib ja rihib õiget aega, aga ei midagi, pole last. Olime mõlemad tõsiselt üllatunud. Mul ei oleks pidanud teist last tulemagi, sest olin ametlikult viljatu. Justkui oleks meil liig suure sündivusega probleeme või elaksid lapsed näljas. Meie söödukvaliteet aga ei lubanud meil neid sellesse olukorda panna, et nad oleksid saanud seda kasutada. Meil siin on üks paar, kes nõnda laste ise tulemisest rääkis, aga neil võis see häda olla, et kaua koos olnud ja armuleek enam nii kõrgelt ja kirglikult ei lõõmanud ning üks osapool tuuseldas kuskil kogu aeg ringi. Kust saada kiirlaenu kõige lihtsamalt. see on siis ilus ütlemine,selle asemel et öelda et vahendid vedasid alt. Eks muidugi on erandeid ja inimesed kasutavad seda sõnakõlksu ka siis, kui see on laps saadakse teadlikult.

Mida ütlevad suured käejooned: elujoon, südamejoon.

. Naine ei tahtnud teise lapse abil meest muutma hakata, ega teda põllepaelaga kodus radiaatori külges iduda, lihtsalt laps otsustas ise tulla. A’las unustad pilli võtta ja siis ei kasuta lisakaitset. Seega ütlemegi, et ju see laps siis tahtis ikka väga meie juurde tulla, kui läbi kõigi nende takistuste tuli. Nad võivad seda öelda, aga mulle see korda ei lähe.

Meie inimesed: Oksana | ERR | Digihoidla

. Ja siis need vaesed suurpered nagu “Kodutunde” saates või padukristlased, kes rasestusvastaseid vahendeid ei kasuta. Viisime tüdrukutega kolmekesi Hortesesse mustmiljon eurot ja tulime sealt ära viljapuude-põõsaste, mulla, köögiviljaseemnete ja suure hunniku mulla ning multšiga. Võrreldes enamike maailma riikidega kasvavad meie kõige vaesemad lapsed ka lausa või sees. Kui peaks kogemata lapseootele jääma, siis oleksime ikka õnnelikud. Tahte või taktika taha midagi ei jäänud, see ongi meie hetkeseis. Vaimse puudega vanemad sünnitavad lapsi juhuslikult igal ajajärgul ja selle vastu paraku ei saa, kui just mingi suvalise kriteeriumi järgi inimesi kastreerima ei hakata. Perekoolikas loob suhte ja saadakse koos laps.

Kui naine sellise diagnoosi saab ja see kõik kindlaks tehtud ja paberilgi kirjas, et mis jaoks siis peaks enam oma mehega kaitsevahendeid kasutama ärahoidmaks rasedust. Tundub, et mitut moodi võib mõista. Majaesised tulbid-nartsissid polnud veel jõudnud õisi teha, nii et loodetavasti elasid nad selle koleda külma üle ja ikkagi saan oma tutti-frutti õitemere. on mul mehi rohkem kui üks olnud, aga lapsed sain sama mehega, kes on osutunud neile ka parimaks isaks. Juhtus mingit sorti ime ja siiski tuli ka teine laps. "Alati oli Zenjov või teisel poolajal Ojamaa vastaste viimase keskkaitsjaga üks ühe vastu. Ametlikult oli ta peale mitmeid proove ning ravisi viljatu. Nad võivad rääkida, mis nad tahavad, mind absoluutselt ei huvita nende arvamus. Ja ega vale pole ka see, et kui vahend alt veab, kus aborti ei taheta, siis see laps ka tuleb nagu tahtis. Nad ütlevad, et meie kogemused määratlevad meid ja et me oleme kõigi meie kogemuste summa. Enam ei tuuselda mööda ilma ringi, vaid istuvad kahekesi kodus oma eluõiega. Aga igasugu selliseid hüüatusi ei tasu nii surmtõsiselt võtta. "Ma ei oska midagi kommenteerida. 😀 Tegelikult pole hullu midagi, eks see oli natukene juba ette teada ka, et laste talvekombesid pole suvekorterisse veel mõtet viia, sest issand seda teab, mis see kevad veel tuua võib. ja üldse mitte kohe kindlasti ei ole need asjalood sellega seotud, et mehi kiirelt endaga siduda, mkmmmm. Meie mehega ütleme ka, et meie esimene laps lihtsalt tahtis meie juurde tulla, sest mul ei olnud üldse ovulatsiooniks õige aeg, tsükkel ideaalselt regulaarne kogu aeg seni ning lisaks võtsin paar tundi peale vahekorda SOS pille. Mina tegelen oma asjadega ja püüan teha neid nii hästi kui võimalik."Mängueelsel pressikonverentsil mainis Mets, et hoolimata vastaste hirmtugevast tasemest oli Eestil plaan olemas.

Merle Mäesalu: meie ühiskond pole valmis kooseluseaduseks

. Proovisime seda vältida, et mida mäng edasi, seda rohkem peavad ka ehk nemad midagi mängu juures muutma, aga nad said oma väravad väga lihtsalt alguses kätte. kasutasime vahendeid, aga lapsed tulid ikka- meid õpetama ja meiega koos kasvama. Ja siis otsustabki neile tavaliselt juurde tulla teine laps. Meil mehega oligi paras aeg lapsi saada. Mina selles leeris, kes oleks pakkunud, et vahendeid ei kasutata ja kui laps tuleb, siis ta tuleb. Veidi muidugi muretseme noorte viljapuude pärast, sest nad kipuvad neile viimasel ajal ohtlikult lähedale. Nad võivad koolist iseseisvalt tulla, aga sünnivad nad ikka kahe osapoole koostöö tulemusena. Tegelikult ju ei ela, Lapsed elavad tänapäeva Eestis kordades paremini, kui mistahes ajaloolisel hetkel varem, olgu siis planeerituna või mitte. Olen ka ise spiraaliga rasedaks jäänud ja saan selle “otsustas ise tulla” mõttest aru küll. Ja võite kasutada vahendeid, et last ei tuleks, aga ta tuleb ikka. Ma ei ole kasutanud rasestumisvastaseid vahendeid ja siiani pole selle tagajärjel rasedaks jäänud. Kui teed, siis ka tuleb 🙂 Please wait. Sealt välja tulla või midagi looma hakata oli väga raske. Zenjov ühe korra sai hästi minna, kasutas võimaluse ära ning sai löögile, aga pall läks napilt mööda." Nagu paljude teistegi liigentusiastlike amatööraednike aedadest, oleks ka meie omast möödunud nädalavahetusel marukenad “kevad meie aias” pildid saanud. Ja nii öeldaksegi, et laps tuleb ise, kui tuleb. Siis mees pisut muutub, enam ei taha kodus olla, sõbrad oon järsku tähtsad jne. Nüüd on meil juba kolm koolis käivat last ja elul pole kurta. Sellist väljendit mina siiski ei kasuta, et laps ise valis ja tuli. Teadagi, mis sellest kõigest tänaseks sai… terve p*rsetäis surnud tageeteseid. Sellest teemast rääkides läks Mets lausa põlema. Aga pole ma kunagi mõelnud, et lapsed tulevad ise. Klienditeeninduse lahtioleku ajad 24. veebruaril. Võite ju hullult last tahta ja sada imet ära teha, aga ta ei tule. Ja siis kui ühel soodsal abikaasade vahelisel kohtumisel tagajärgi oli, siis anti teada, et vat nüüd tema tahtis tulla ja tuleb. Selleks peab ikka vahekorras olema. Nüüd on mul viljakusmonitor, aga läheb ikka vanaviisi, sest sobival ajal pole see veel rohelist tuld andnud. Seks aitab lapsetegemisele päris hästi kaasa… Please wait. See oli reaalsuskontroll."Mängu eel arvasid ajakirjandusveergudel näiteks ja Viktor Mets, et praegusel koondisel puudub piisav võitlustahe

Märkused